285Wp sestava - panel Amerisolar 285Wp

Kód: 1457
3 hodnocení
5 687 Kč 4 700 Kč bez DPH
Skladem
Položka byla vyprodána…

☑ Výkonný systém optimalizovaně navržený za výhodnou cenu, komponenty, panel Amerisolar 285Wp + regulátor EPsolar. Solární panel o výkonu 285Wp zaručuje dostatek energie pro nenáročné aplikace.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Základní info
 
Neplaťte vysoké poplatky za elektrickou přípojku. Nezávislost na elektrické přípojce Vás okamžitě pohltí. Využijte zcela jednoduše slunce a solární energii pro nabíjení baterie.
 
Optimálně navržený solární systém 285Wp. Systém pracuje s napětím baterie 12V. Jedná se o jeden z nejčastěji prodávaných a používaných solárních systémů.
 
Sada solárního systému obsahuje tyto komponenty:
(po kliknutí na vybraný produkt se zobrazí jeho detailní popis)
 
 
Tato sestava neobsahuje baterii. Pokud baterii nemáte, doporučujeme zvolit baterii uzavřeného typu AGM, GEL ze sekce solární baterie. Rádi Vám pomůžeme se správným výběrem kapacity baterie pro správný chod systému.

ep_1

Solární MPPT regulátor série XTRA 30A přináší vysokou kvalitu a maximální výbavu pro ostrovní systémy s napětím panelů až 100V a maximálním nabíjecím proudem 30A. Baterie 12/24V, FV max 390/780Wp. Displej XDS2.
 
kabely_caravan

Sestava obsahuje sadu dvou solárních kabelů 5m dlouhých. Na koncích kabelů jsou nalisovány konektory MC4 kompatibilní sloužící pro připojení k solárnímu panelu. Dále obsahuje 1m+1m kabelu 10m pro propojení solárního regulátoru a baterie – na tento kabel pouze nainstalujete pojistný odpojovač co nejblíže k baterii dle schématu. Instalující elektrikář dovybaví konce kabelů vedoucích do solárního regulátoru dutinkami, nebo Vám je můžeme nalisovat na přání u nás. U baterie kabel zakončí vhodnými oky, dle typu baterie. Kabely si můžete také rovnou vybrat v sekci "Kabely", kde jsou již nalisované očka pro uchycení k baterii.
 
☑ Na kabely Vám taktéž můžeme nalisovat dutinky. Dutinky si můžete objednat zde.
 
dutinky-na-kabely
 
 
 Můžete si objednat inteligentní propojovač baterií Cyrix-ct, ketrý řídí nabíjení a odpojování startovací a provozní baterie. Model Cyrix-ct je vybaven teplotní ochranou.
 
 
Jak vybrat správný výkon solárního systému? Je to zcela jednoduché.
Sečtěte spotřebu všech přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech, vynásobte počtem hodin předpokládaného provozu za den.
tabulka
 
Výsledkem bude celková spotřeba Wh (watthodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než uvedené hodnoty pro jednotlivé roční období, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutno zvolit výkonnější systém. Pokud si nejste jisti, který systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.
 
 energie_285wp
 
Pokud Vám jakákoli komponenta solárního systému svými parametry nevyhovuje, rádi jí vyměníme za jinou nebo zcela vyjmeme s odpovídající úpravou ceny. Pro tuto úpravu nás prosím kontaktujte, nebo skutečnost uveďte do poznámky v objednávce.
 

POZOR: Veškeré instalace fotovoltaických systémů smí provádět pouze osoba s odbornou elektrokvalifikací a oprávněním pro montáž. Neodborná instalace může mít za následek poškození zdraví, nebo majetku a dále může být rozhodující při případných reklamacích.

 Potřebujete poradit? kontaktujte technickou podporu, rádi Vám pomůžeme.