230wp-sestava-karavan-2x-panely-victron-energy

Kód: 2240
Neohodnoceno
7 168 Kč 5 923,97 Kč bez DPH
Skladem

Optimálně navržený systém za výhodnou cenu, prvotřídními komponenty Victron Energy, solární panely (2x 115Wp) o celkovém výkonu 230Wp.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Systém 230Wp s panely 2x 115Wp a regulátorem od VICTRON ENERGY!

 
Nechcete platit vysoké poplatky za elektrickou přípojku v kempu, nebo potřebujete energii kdykoliv a kdekoliv mimo civilizaci? Využijte zcela jednoduše solární energii pro nabíjení palubní baterie ve Vašem karavanu/obytném vozu.
 
Nabízíme Vám, za výhodnou cenu zakoupení optimálně navrženého solárního systému 230Wp pro karavany a obytné vozy s 5ti letou zárukou na solární panely. Tento systém pracuje s napětím baterie 12V. Jedná se o jeden z nejčastěji prodávaných a používaných solárních systémů naší nabídky.
 
Solární systém obsahuje tyto komponenty – rozklikněte jednotlivé odkazy a získáte více informací (manuály) o technických parametrech, rozměrech a váze:
 
 
Tato sestava neobsahuje baterii. Pokud v karavanu palubní baterii nemáte, doporučujeme zvolit baterii uzavřeného typu AGM, GEL, nebo LiFePo ze sekce solární baterie. Rádi Vám pomůžeme se správným výběrem.

schema-zapojeni-pwm-solarni-panel-230
 

Solární panel můžete připevnit pomocí plastových držáků, které naleznete v katerorii "karavany" 
 
plastove-drzaky-solarnich-panelu

Solární regulátor Victron Energy LCD&USB 20A se stará o zcela bezobslužný chod toho systému, má přehledný integrovaný LCD displej. Ten Vám poskytne zajímavé informace o chodu celého systému. Přímo na čelní straně solárního regulátoru naleznete také dva USB výstupy vhodné např. pro nabíjení mobilních telefonů. Po instalaci vyberete jeden ze čtyř přednastavených typů baterie: AGM, GEL, kapalinová nebo LiFePO4.

kabely_caravan
Sestava obsahuje sadu dvou kabelů 5m dlouhých. Na koncích kabelů jsou nalisovány originální Stäubli konektory sloužící pro připojení k solárnímu panelu. Část kabelu využijete i pro propojení solárního regulátoru a baterie – na tento kabel pouze nainstalujete pojistný odpojovač co nejblíže k baterii dle schématu. Instalující elektrikář dovybaví konce kabelů vedoucích do solárního regulátoru dutinkami, nebo Vám je můžeme nalisovat na přání u nás. U baterie kabel zakončí vhodnými oky, dle typu baterie. Kabely si můžete také rovnou vybrat v sekci "Kabely", kde jsou již nalisované očka pro uchycení k baterii.
 
☑ Na kabely Vám taktéž můžeme nalisovat dutinky. Dutinky si můžete objednat zde.
 
dutinky-na-kabely


Potřebujete další komponenty systému:
Rádi Vám poradíme při výběru vhodného typu baterie, vhodného měniče napětí 12DC/230AC. V naší nabídce také naleznete produkty potřebné pro nabíjení z alternátoru za jízdy.
 
Můžete si také objednat inteligentní propojovač baterií Cyrix-ct, ketrý řídí nabíjení a odpojování startovací a provozní baterie. Model Cyrix-ct je vybaven teplotní ochranou.
 
 Jak vybrat správný výkon solárního systému? Je to zcela jednoduché.
Sečtěte spotřebu všech přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech, vynásobte počtem hodin předpokládaného provozu za den.
tabulka
 
Výsledkem bude celková spotřeba Wh (watthodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než uvedené hodnoty pro jednotlivé roční období, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutno zvolit výkonnější systém. Pokud si nejste jisti, který systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.
 

 230wp

 
Pokud Vám jakákoli komponenta solárního systému svými parametry nevyhovuje, rádi jí vyměníme za jinou nebo zcela vyjmeme s odpovídající úpravou ceny. Pro tuto úpravu nás prosím kontaktujte, nebo skutečnost uveďte do poznámky v objednávce.

POZOR: Veškeré instalace fotovoltaických systémů smí provádět pouze osoba s odbornou elektrokvalifikací a oprávněním pro montáž. Neodborná instalace může mít za následek poškození zdraví, nebo majetku a dále může být rozhodující při případných reklamacích.

Technické informace k produktům (manuály) naleznete po kliknutí na daný produkt v seznamu komponentů sady.
Před spuštěním si vždy pečlivě prostudujte manuály k daným produktům.