175Wp sestava KARAVAN - FLEXI panel RENOGY

Kód: 2875
Neohodnoceno
9 309 Kč 7 693,39 Kč bez DPH
Skladem

 Solární systém s flexibilním panelem od renomovaného výrobce solárních komponentů, panel 175Wp RENOGY + regulátor EPsolar. Solární panel o výkonu 175Wp zaručuje dostatek energie pro méně náročné aplikace. Výhodou tohoto systému je nízká hmotnost panelu pouze 2,8kg  a možnost připevnit panel téměř kamkoliv.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šetřete a neplaťte vysoké poplatky za elektrickou přípojku v kempu, buďte připojeni všude na svých cestách. Nezávislost na elektrické přípojce Vás okamžitě pohltí. Využijte zcela jednoduše slunce a solární energii pro nabíjení palubní baterie ve Vašem karavanu/obytném vozu.
 
Optimálně navržený solární systém 175Wp pro karavany a obytné vozy. Systém pracuje s napětím baterie 12V. Jedná se o velmi oblíbenou sestavu, díky své variabilitě použítí flexibilního panelu.
 
Sada solárního systému obsahuje tyto komponenty:
(po kliknutí na vybraný produkt se zobrazí jeho detailní popis)
 
 
Nejdůležitější ochrana celého systému je pojistka u baterie a pojistný odpínač fotovoltaického panelu (oba jsou součástí dodávky). Chrání proti zkratu, navíc obstarávají komfort při plánovaném odpojování systému. 
 
Solární panel můžete připevnit pomocí lepení, podrobný návod naleznete níže v technické dokumentaci.
 
Tato sestava neobsahuje baterii. Pokud v karavanu (ve voze) palubní baterii nemáte, doporučujeme zvolit baterii uzavřeného typu AGM (například tyto výborné baterie: Runnig Bull AGM ), GEL, nebo LiFePo ze sekce solární baterie. Rádi Vám pomůžeme se správným výběrem.
 
schema-zapojeni-pwm-solarni-panel-100-115


71YJpJqlrFL._SY355__1
Solární regulátor EPsolar 20A se stará o zcela bezobslužný chod toho systému, má přehledný integrovaný LCD displej. Ten Vám poskytne zajímavé informace o chodu celého systému. Přímo na čelní straně solárního regulátoru naleznete také dva USB výstupy vhodné např. pro nabíjení mobilních telefonů.
 
 
kabely_caravan
Solární kabely 5m+5m ukončené originálními Stäubli konektory, sloužící pro jednoduché a správné připojení k solárnímu panelu. 
 
☑ Na kabely Vám taktéž můžeme nalisovat dutinky. Nebo si dutinky můžete objednat zde.
 
dutinky-na-kabely
 
☑ Můžete si objednat inteligentní propojovač baterií Cyrix-ct, ketrý řídí nabíjení a odpojování startovací a provozní baterie. Model Cyrix-ct je vybaven teplotní ochranou.
 
 Jak vybrat správný výkon solárního systému? Je to zcela jednoduché.
Sečtěte spotřebu všech přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech, vynásobte počtem hodin předpokládaného provozu za den.
tabulka
 
Výsledkem bude celková spotřeba Wh (watthodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než uvedené hodnoty pro jednotlivé roční období, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutno zvolit výkonnější systém. Pokud si nejste jisti, který systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.
 
Tabulka 175Wp
 
Pokud Vám jakákoli komponenta solárního systému svými parametry nevyhovuje, rádi jí vyměníme za jinou nebo zcela vyjmeme s odpovídající úpravou ceny. Pro tuto úpravu nás prosím kontaktujte, nebo skutečnost uveďte do poznámky v objednávce.
 

POZOR: Veškeré instalace fotovoltaických systémů smí provádět pouze osoba s odbornou elektrokvalifikací a oprávněním pro montáž. Neodborná instalace může mít za následek poškození zdraví, nebo majetku a dále může být rozhodující při případných reklamacích.

 Potřebujete poradit? kontaktujte technickou podporu, rádi Vám pomůžeme.