115Wp sestava KARAVAN - panel Victron Energy- MPPT regulátor

Kód: 5002
Neohodnoceno
4 613 Kč 3 812,40 Kč bez DPH
Skladem

 Systém s MPPT regulátorem pro vyšší zisky za výhodnou cenu, komponenty, panel 115Wp Victron Energy + MPPT regulátor EPsolar. Solární panel o výkonu 115Wp zaručuje dostatek energie pro méně náročné aplikace. Výhodou tohoto systému je nízká pořizovací cena. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

☑ Základní info
 
Šetřete a neplaťte vysoké poplatky za elektrickou přípojku v kempu, buďte připojeni všude na svých cestách. Nezávislost na elektrické přípojce Vás okamžitě pohltí. Využijte zcela jednoduše slunce a solární energii pro nabíjení palubní baterie ve Vašem karavanu/obytném vozu.
 
Optimálně navržený solární systém 115Wp pro karavany a obytné vozy. Systém pracuje s napětím baterie 12V. Jedná se o velmi oblíbenou sestavu, díky své nízké ceně.
 
Sada solárního systému obsahuje tyto komponenty:
(po kliknutí na vybraný produkt se zobrazí jeho detailní popis)
 
 
Nejdůležitější ochrana celého systému je pojistka u baterie a pojistný odpínač fotovoltaického panelu (oba jsou součástí dodávky). Chrání proti zkratu, navíc obstarávají komfort při plánovaném odpojování systému. Přehledné schéma zapojení s popisem je součástí dodávky.
 
Solární panel můžete připevnit pomocí plastových držáků, které naleznete v katerorii "karavany" 
 
plastove-drzaky-solarnich-panelu
 
 Tato sestava neobsahuje baterii. Pokud v karavanu (ve voze) palubní baterii nemáte, doporučujeme zvolit baterii uzavřeného typu AGM (například tyto výborné baterie: Runnig Bull AGM ), GEL, nebo LiFePo ze sekce solární baterie. Rádi Vám pomůžeme se správným výběrem.
 
schema-zapojeni-mppt-solarni-panel-115
 

Solární regulátor MPPT EPsolar 10A se stará o zcela bezobslužný chod toho systému, má přehledný integrovaný LCD displej. Ten Vám poskytne zajímavé informace o chodu celého systému. 
 
 
kabely_caravan
Solární kabely 5m+5m ukončené originálními Stäubli konektory. Na koncích kabelů jsou nalisovány konektory MC4 kompatibilní sloužící pro jednoduché a správné připojení k solárnímu panelu. 
 
☑ Na kabely Vám taktéž můžeme nalisovat dutinky. Dutinky si můžete objednat zde.
 
dutinky-na-kabely
 
☑ Můžete si objednat inteligentní propojovač baterií Cyrix-ct, ketrý řídí nabíjení a odpojování startovací a provozní baterie. Model Cyrix-ct je vybaven teplotní ochranou.
 
 Jak vybrat správný výkon solárního systému? Je to zcela jednoduché.
Sečtěte spotřebu všech přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech, vynásobte počtem hodin předpokládaného provozu za den.
tabulka
 
Výsledkem bude celková spotřeba Wh (watthodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než uvedené hodnoty pro jednotlivé roční období, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutno zvolit výkonnější systém. Pokud si nejste jisti, který systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.
 
 tabulka_115wp
 
 
Pokud Vám jakákoli komponenta solárního systému svými parametry nevyhovuje, rádi jí vyměníme za jinou nebo zcela vyjmeme s odpovídající úpravou ceny. Pro tuto úpravu nás prosím kontaktujte, nebo skutečnost uveďte do poznámky v objednávce.
 

POZOR: Veškeré instalace fotovoltaických systémů smí provádět pouze osoba s odbornou elektrokvalifikací a oprávněním pro montáž. Neodborná instalace může mít za následek poškození zdraví, nebo majetku a dále může být rozhodující při případných reklamacích.

 Potřebujete poradit? kontaktujte technickou podporu, rádi Vám pomůžeme.