Trakční baterie VARTA Professional Dual Purpose (Deep cycle) 180Ah, 12V, LFD180

Kód: 845
4 699 Kč 3 883,47 Kč bez DPH
Skladem

☑ Trakční baterie VARTA Professional Dual Purpose 180Ah (Deep cycle).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Základní info

Trakční BATERIE VARTA Professional Dual Purpose 180Ah (Deep cycle).

Tyto baterie jsou ideální například pro:
• obytné vozy, karavany
• lodě, čluny, plachetnice, apod.

Hlavní výhody baterií VARTA
• Odolná konstrukce
• Nejmodernější technologie vnitřního složení bateri
• použití Dual Power - vhodná pro startování i napájení

VARTA PROFESSIONAL DUAL PURPOSE - trakční baterie založené na bázi konvenčních zaplavených akumulátorů, které známe z běžného provozu - například autobaterie. Baterie mají rovněž stejný tvar a jsou ukončeny shodnými kontakty o průměru 19,5 mm (pravý pól) a 17,9 mm (levý pól). Hlavním rozdílem je však použitá technologie při výrobě olověných elektrod uvnitř článků. Oproti klasickým startovacím bateriím mají trakční baterie zesílené mřížky elektrod, čímž se docílí vyšší odolnosti při opakovaném, tzv. cyklickém vybíjení. Baterie řady VARTA PROFESSIONAL DUAL PURPOSE jsou bezúdržbové baterie (baterie nevyžaduje žádnou kontrolu stavu hladiny elektrolytu. Po celou dobu životnosti baterie není třeba doplňovat destilovanou vodu), kde tedy odpadá nutnost doplňování destilované vody v průběhu životnosti baterie. Trakční baterie, díky své cyklické odolnosti, vydrží oproti běžným autobateriím větší zátěž a také delší dobu v provozu. Životnost trakčních baterií VARTA PROFESSIONAL DUAL PURPOSE je zhruba 200 cyklů při vybíjení na 50% DOD (depth of discharge = hloubka vybití). Klasické startovací autobaterie mají zhruba 80 - 100 cyklů.

D.O.D. – termín D.O.D. (depth of discharge = hloubka vybití) pomáhá vyjádřit orientační životnost trakčních baterií. Hloubka vybíjení má u těchto baterií zásadní vliv na jejich celkovou životnost. Obecně lze říci, že čím hlouběji budeme baterii vybíjet, tím méně cyklů zvládne. Pro dosažení tzv. optimální životnosti se doporučuje vybíjet trakční baterie na 50% a průmyslové trakce pak na 75%. Limitní hloubkou vybíjení pro Pb baterie obecně je, dle aktuální normy, hloubka 80%. Hlubší vybíjení je pak již považováno za poškozování baterie!

Výrobce: VARTA Automotive AG – evropská základna celosvětově aktivní sekce společnosti 'Johnson Controls Power Solutions', jedné z částí amerického smíšeného koncernu JCI, Inc., se sídlem v Milwaukee, USA. Široký sortiment vyráběný v 8 závodech ve 4 evropských zemích: Německu, Francii, Španělsku a České republice.

Zpětný bezplatný odběr starých a použitých baterií - akumulátorů - článků provádíme v místě naší provozovny a to během pracovní doby.

Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 45 kg
model varta: 930 180 100
typ varta: VARTA Professional Dual Purpose
krátký kód: LFD180
startovací proud (A): 1000
kapacita Ah (20H): 180
napětí (V): 12
délka (mm): 513
šířka (mm): 223
výška (mm): 223
hmotnost nalité baterie: 45 kg
polarita: 3, Oba póly vlevo
typ kontaktu: 1, (plus průměr 19,5, mínus průměr 17,9)
typ uchycení: B00
záruka: 24 měsíců
typ: bezúdržbový
připraven k použití: ano - nabitý
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
TM Avatar autora | 17.1.2021
no baterka hezka seda nalepky na ni + konektor s cervenou plastovou krytkou zabaleno ve strecce dve snury s plast trubickou fajn na preneseni par metru no ocividne neni co jine hodnotit na druhy den po dodani ...doporucil bych odesilat hodnoceni po aspon 2 letech aby to k necemu bylo ..jinak baterka prednabyta 12V po nekolika hodinach dobyjeni na nabyjecce hodnoty stejne ...