Trakční baterie VARTA Professional Dual Purpose (Deep cycle) 140Ah, 12V, LFD140

Kód: 842
3 996 Kč 3 302,48 Kč bez DPH
Skladem

☑ Trakční baterie VARTA Professional Dual Purpose 140Ah (Deep cycle).

 

K vzájemnému propojení baterií mezi sebou použijte propojovací kabely v délkách od 20cm do 50cm. ZDE

Detailní informace

Detailní popis produktu

Základní info

Trakční BATERIE VARTA Professional Dual Purpose 140Ah (Deep cycle).

Tyto baterie jsou vhodné například pro:
• obytné vozy, karavany (umístění do odvětraných boxů)
• lodě, čluny, plachetnice, apod.

Baterie není hermeticky uzavřená.

Hlavní výhody baterií VARTA
• Odolná konstrukce
• Nejmodernější technologie vnitřního složení baterií
• použití Dual Power - vhodná pro startování i napájení

VARTA PROFESSIONAL DUAL PURPOSE - trakční baterie založené na bázi konvenčních zaplavených akumulátorů, které známe z běžného provozu - například autobaterie. Baterie mají rovněž stejný tvar a jsou ukončeny shodnými kontakty o průměru 19,5 mm (pravý pól) a 17,9 mm (levý pól). Hlavním rozdílem je však použitá technologie při výrobě olověných elektrod uvnitř článků. Oproti klasickým startovacím bateriím mají trakční baterie zesílené mřížky elektrod, čímž se docílí vyšší odolnosti při opakovaném, tzv. cyklickém vybíjení. Baterie řady VARTA PROFESSIONAL DUAL PURPOSE jsou bezúdržbové baterie (baterie nevyžaduje žádnou kontrolu stavu hladiny elektrolytu. Po celou dobu životnosti baterie není třeba doplňovat destilovanou vodu), kde tedy odpadá nutnost doplňování destilované vody v průběhu životnosti baterie. Trakční baterie, díky své cyklické odolnosti, vydrží oproti běžným autobateriím větší zátěž a také delší dobu v provozu. Životnost trakčních baterií VARTA PROFESSIONAL DUAL PURPOSE je zhruba 200 cyklů při vybíjení na 50% DOD (depth of discharge = hloubka vybití). Klasické startovací autobaterie mají zhruba 80 - 100 cyklů.

D.O.D. – termín D.O.D. (depth of discharge = hloubka vybití) pomáhá vyjádřit orientační životnost trakčních baterií. Hloubka vybíjení má u těchto baterií zásadní vliv na jejich celkovou životnost. Obecně lze říci, že čím hlouběji budeme baterii vybíjet, tím méně cyklů zvládne. Pro dosažení tzv. optimální životnosti se doporučuje vybíjet trakční baterie na 50% a průmyslové trakce pak na 75%. Limitní hloubkou vybíjení pro Pb baterie obecně je, dle aktuální normy, hloubka 80%. Hlubší vybíjení je pak již považováno za poškozování baterie!

Výrobce: VARTA Automotive AG – evropská základna celosvětově aktivní sekce společnosti 'Johnson Controls Power Solutions', jedné z částí amerického smíšeného koncernu JCI, Inc., se sídlem v Milwaukee, USA. Široký sortiment vyráběný v 8 závodech ve 4 evropských zemích: Německu, Francii, Španělsku a České republice.

Zpětný bezplatný odběr starých a použitých baterií - akumulátorů - článků provádíme v místě naší provozovny a to během pracovní doby.

Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 37 kg
model varta: 930 140 080
typ varta: VARTA Professional Dual Purpose
krátký kód: LFD140
startovací proud (A): 800
kapacita Ah (20H): 140
napětí (V): 12
délka (mm): 513
šířka (mm): 189
výška (mm): 223
hmotnost nalité baterie: 37 kg
polarita: 3, Oba póly vlevo
typ kontaktu: 1, (plus průměr 19,5, mínus průměr 17,9)
typ uchycení: B00
záruka: 24 měsíců
typ: bezúdržbový
připraven k použití: ano - nabitý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: