90Wp sestava KARAVAN - Ekonomická verze - panel Victron Energy

Kód: 986
Tip
Neohodnoceno
3 285 Kč 2 714,88 Kč bez DPH
Skladem

Ekonomicky navržený systém za velmi výhodnou cenu, komponenty, panel 90Wp Victron Energy + regulátor EPsolar. Solární panel o výkonu 90Wp je vhodný  pro méně náročné aplikace. Výhodou tohoto systému je velmi nízká pořizovací cena.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Základní info

Neplaťte vysoké poplatky za elektrickou přípojku v kempu, buďte připojeni všude na svých cestách. Nezávislost na elektrické přípojce Vás okamžitě pohltí. Využijte zcela jednoduše slunce a solární energii pro nabíjení palubní baterie ve Vašem karavanu/obytném vozu.
 
Optimálně navržený solární systém 90Wp pro karavany a obytné vozy. Systém pracuje s napětím baterie 12V. Jedná se o velmi oblíbenou sestavu, díky své nízké ceně.
 
Sada solárního systému obsahuje tyto komponenty:
(po kliknutí na vybraný produkt se zobrazí jeho detailní popis a náhled)
 
 
Můžete si také přikoupit pojistný odpínač k fotovoltaickému panelu, zvýšíte tím komfort a bezpečnost při odpínání panelů od systému.
 
Solární panel můžete připevnit pomocí plastových držáků, které naleznete zde. 
rohove-drzaky-solarniho-panelu-karavan-3sada-plastovych-drzaku-solarniho-panelu-pruchodka-akce
 
Tato sestava neobsahuje baterii. Pokud v karavanu (ve voze) palubní baterii nemáte, doporučujeme zvolit baterii uzavřeného typu AGM, GEL ze sekce solární baterie. Rádi Vám pomůžeme se správným výběrem kapacity baterie pro správný chod systému.
 
schema-pwm_odpinac_1


71YJpJqlrFL._SY355__1
Solární regulátor EPsolar 10A se stará o zcela bezobslužný chod toho systému, má přehledný integrovaný LCD displej. Ten Vám poskytne zajímavé informace o chodu celého systému. Přímo na čelní straně solárního regulátoru naleznete také dva USB výstupy vhodné např. pro nabíjení mobilních telefonů.
 
 
kabely_caravan
Solární kabely ukončené kompatibilními konektory s MC4. Na koncích kabelů jsou nalisovány kompatibilní konektory MC4 sloužící pro připojení k solárnímu panelu. Část kabelu využijete i pro propojení solárního regulátoru a baterie – na tento kabel pouze nainstalujete pojistný odpojovač co nejblíže k baterii dle schématu.
 
 
Jak vybrat správný výkon solárního systému? Je to zcela jednoduché.
Sečtěte spotřebu všech přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech, vynásobte počtem hodin předpokládaného provozu za den.
tabulka
 
Výsledkem bude celková spotřeba Wh (watthodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než uvedené hodnoty pro jednotlivé roční období, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutno zvolit výkonnější systém. Pokud si nejste jisti, který systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.
 
 tab 90Wp
 
 
Pokud Vám jakákoli komponenta solárního systému svými parametry nevyhovuje, rádi jí vyměníme za jinou nebo zcela vyjmeme s odpovídající úpravou ceny. Pro tuto úpravu nás prosím kontaktujte, nebo skutečnost uveďte do poznámky v objednávce.
 
Potřebujete poradit? kontaktujte technickou podporu, rádi Vám pomůžeme.
 

POZOR: Veškeré instalace fotovoltaických systémů smí provádět pouze osoba s odbornou elektrokvalifikací a oprávněním pro montáž. Neodborná instalace může mít za následek poškození zdraví, nebo majetku a dále může být rozhodující při případných reklamacích.

Před spuštěním si vždy pečlivě prostudujte manuály k daným produktům.
 
solarni-panely-obal-doprava