560Wp sestava KARAVAN - TOP výkon - panely ULICASOLAR 2x 280Wp

Kód: 1460
10 052 Kč 8 307,44 Kč bez DPH
Skladem

 Extra výkonný systém 560Wp optimalizovaně navržený za výhodnou cenu, prvotřídní komponenty, 2x panel ULICASOLAR 280Wp (560Wp) + regulátor EPsolar. Solární panel o výkonu 2x 280Wp s kvalitním akumulátorem zaručuje absolutní soběstačnost Vašeho mobilního obydlí při nenáročných požadavcích.

Součástí balení je schéma zapojení s popisem postupu montáže.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Základní info
 
Již nemusíte platit vysoké poplatky za elektrickou přípojku v kempu, buďte připojeni všude na svých cestách. Nezávislost na elektrické přípojce Vás okamžitě pohltí. Využijte zcela jednoduše slunce a solární energii pro nabíjení palubní baterie ve Vašem karavanu/obytném vozu.
 
Optimálně navržený solární systém 560Wp (2x280Wp) pro karavany a obytné vozy s 5ti letou zárukou na solární panel. Systém pracuje s napětím baterie 12V. Jedná se o velmi oblíbený a jeden z nejčastěji prodávaných solárních systémů, díky svému výkonu a kvalitě.
 
Sada solárního systému obsahuje tyto komponenty:
(po kliknutí na vybraný produkt se zobrazí jeho detailní popis)
 
 
Tato sestava neobsahuje baterii. Pokud v karavanu palubní baterii nemáte, doporučujeme zvolit baterii uzavřeného typu AGM, GEL ze sekce solární baterie. Rádi Vám pomůžeme se správným výběrem kapacity baterie pro správný chod systému.
 
Panely můžete zapojit paralelně nebo do série, za sebou. Při zapojení do série nepotřebujete slučovací konektory.
 
schema-zapojeni-mppt-dc-jistic-2-panely-bez

ep_1

MPPT regulátor série XTRA přináší vysokou kvalitu a maximální výbavu pro ostrovní systémy s napětím panelů až 150V a maximálním nabíjecím proudem 40A. Baterie 12/24V, FV max 520/1040Wp. Displej XDS2.
 
kabely_caravan

Solární kabely ukončené konektory MC4. Na koncích kabelů jsou nalisovány konektory MC4 sloužící pro připojení k solárnímu panelu. Část kabelu využijete i pro propojení solárního regulátoru a baterie – na tento kabel pouze nainstalujete pojistný odpojovač co nejblíže k baterii dle schématu. Instalující elektrikář dovybaví konce kabelů vedoucích do solárního regulátoru dutinkami. U baterie kabel zakončí vhodnými oky, dle typu baterie
 
 
Jak vybrat správný výkon solárního systému? Je to zcela jednoduché.
Sečtěte spotřebu všech přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech, vynásobte počtem hodin předpokládaného provozu za den.
tabulka
 
Výsledkem bude celková spotřeba Wh (watthodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než uvedené hodnoty pro jednotlivé roční období, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutno zvolit výkonnější systém. Pokud si nejste jisti, který systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.
 
energie_570wp
 
Pokud Vám jakákoli komponenta solárního systému svými parametry nevyhovuje, rádi jí vyměníme za jinou nebo zcela vyjmeme s odpovídající úpravou ceny. Pro tuto úpravu nás prosím kontaktujte, nebo skutečnost uveďte do poznámky v objednávce.
 
Spolu se solárním systémem dostanete podrobný návod s popisem jednotlivých komponent a schéma zapojení. 
 
Potřebujete poradit? kontaktujte technickou podporu, rádi Vám pomůžeme.
 
Veškerou technickou dokumentaci a popisy jednotlivých komponentů naleznete po kliknutí na příslušný produkt v uvedené sestavě.
 
Součástí balení je schéma zapojení s popisem postupu montáže.
 
schema-mppt_dc_3
 
 
 
 
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
RP Avatar autora | 25.4.2021
SPOKOJEN BEZ PROBLÉMŮ