100Wp sestava KARAVAN - FLEXIBILNÍ panel

Kód: 278
Akce Novinka
4 999 Kč 4 131,40 Kč bez DPH
Skladem

Systém optimalizovaně navržený za výhodnou cenu, skvělé komponenty, FLEXIBILNÍ panel 100Wp + regulátor EPsolar dělají sestavu velice žádanou. Solární panel o maximálním výkonu 100Wp zaručuje dostatek energie pro méně náročné aplikace. Výhodou tohoto systému je mobilita, kdy díky své nízké hmotnosti lze přibalit na cesty. Ideální do kempů, na lodě, na výlety vozem ale také pro pevné instalace na obytné vozy, lodě a podobně.

Celá sestava je navržena tak, aby jste ji rozbalili, propojili dodané kabely se solárním panelem a regulátorem, kabely se svorkami k autobaterií a můžete čerpat energii ze slunce.

Instalace nezabere více jak 10 minut.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Základní info
 
Neplaťte vysoké poplatky za elektrickou přípojku v kempu, buďte připojeni všude na svých cestách. Nezávislost na elektrické přípojce Vás okamžitě pohltí.  Využijte zcela jednoduše slunce a solární energii pro nabíjení palubní baterie ve Vašem karavanu/obytném vozu.
 
Optimálně navržený solární systém 100Wp pro karavany a obytné vozy. Systém pracuje s napětím baterie 12V. Jedná se o velmi oblíbenou sestavu mezi uživateli, díky své jednoduchosti a možnosti ji lehce převážet.
 
Sada solárního systému obsahuje tyto komponenty:
 
 
Doporučujeme přikoupit pojistný odpínač k fotovoltaickému panelu, zvýšíte tím komfort při odpínání panelů od systému.a hlavně bezpečnost.
 
Tato sestava neobsahuje baterii. Pokud v karavanu (ve voze) palubní baterii nemáte, doporučujeme zvolit baterii uzavřeného typu AGM (například tyto výborné baterie: Runnig Bull AGM ), GEL, nebo LiFePo ze sekce solární baterie. Rádi Vám pomůžeme se správným výběrem.
caravan flex_1

71YJpJqlrFL._SY355__1

Solární regulátor EPsolar 10A se stará o zcela bezobslužný chod toho systému, má přehledný integrovaný LCD displej. Ten Vám poskytne zajímavé informace o chodu celého systému. Přímo na čelní straně solárního regulátoru naleznete také dva USB výstupy vhodné např. pro nabíjení mobilních telefonů.
 
kabely_caravan

Solární kabely 3m ukončené konektory MC4. Na koncích kabelů jsou nalisovány konektory MC4 sloužící pro připojení k solárnímu panelu. 
kabely pro bat
 
Solární kabely 2,5m ukončené klipsami pro připojení baterie. Na tento kabel (červený na plusový pól baterie) pouze nainstalujete pojistný odpojovač co nejblíže k baterii dle schématu.
 
 
Jak vybrat správný výkon solárního systému? Je to zcela jednoduché.
Sečtěte spotřebu všech přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech, vynásobte počtem hodin předpokládaného provozu za den.
tabulka
 
Výsledkem bude celková spotřeba Wh (watthodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než uvedené hodnoty pro jednotlivé roční období, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutno zvolit výkonnější systém. Pokud si nejste jisti, který systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.
 
 tabulka výkonu 150Wp
 
 
Pokud Vám jakákoli komponenta solárního systému svými parametry nevyhovuje, rádi jí vyměníme za jinou nebo zcela vyjmeme s odpovídající úpravou ceny. Pro tuto úpravu nás prosím kontaktujte, nebo skutečnost uveďte do poznámky v objednávce.
 
Spolu se solárním systémem dostanete podrobný návod s popisem jednotlivých komponent a schéma zapojení. 
 
Potřebujete poradit? kontaktujte technickou podporu, rádi Vám pomůžeme.
 
Veškerou technickou dokumentaci a popisy jednotlivých komponentů naleznete po kliknutí na příslušný produkt v uvedené sestavě.
 
solarni-panely-obal-doprava
 
 
Součástí balení je schéma zapojení s popisem postupu montáže.
 
schema-pwm-1

 

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MM Avatar autora | 23.7.2021
Všechno funguje jak má.Ani jsem nečekal jak mi to pomůže na cestách.Perfektní odborná obsluha přímo v obchodě.Dokoupil jsem víc věcí než jsem objednal přes eshop.Všem vřele doporučuji určitě budete spokojení.
5
TH Avatar autora | 19.6.2021
Instalace perfektni, zatím maka jak má.
5
J Avatar autora | 10.1.2021
Jednoduchá instalace, ideální na cesty. Slušný výkon při slunci, baterii spolehlivě dobije. Jsem spokojen.